Eğitimler Hakkında

Sanat Eğitimlerimiz Hakkında

Cadde Sanat eğitimlerinin ayrıcalığı, tüm eğitim süreçlerine hakim olan seçkin ve özgün eğitim anlayışıyla başlar. Her bireyin farklı branşlara ilgisi, yeteneği ve motivasyonu olduğu bilinciyle, kişiye özel eğitim ön plandadır. Bu sistemde standart eğitimler, nicelik ve nitelik bakımından bireye uygun içerikle ve formla sunulmaktadır
Tüm branşlardaki eğitimler, olağan konservatuvar içeriklerinin yanı sıra; ilgili branşın tarihçesine, farklı kültürlerce nasıl yorumlandığına, farklı akımlara nasıl ilham verdiğine ilişkin interaktif ve yaratıcı sunumlar eşliğindeki bilgi donanımını da içerir.

Bir Sanat Branşıyla Tanışma

Cadde Sanat'da herhangi bir sanat dalıyla tanışma, özel bir deneyim olarak kabul edilir. Üyelerin bu özel deneyiminde motivasyonları ve performansları desteklenir:
Yeni üye, kayıt olduğu branşın kendilerine uygunluğundan emin değilse, bir başka branşa geçiş olanağı sunulur. Başka bir deyişle, bir üye,  kayıt olduğu keman eğitiminden çello eğitimine geçebilir veya elektrogitarla başlayan bir başka üye  bas-gitara veya dilediği diğer bir başka branşın eğitimine geçebilir. Bu durumda, kayıt ücreti diğer branşın ücretiyle karşılaştırılarak telafi edilir.


Özel Eğitimler ve Grup Eğitimleri

Enstrüman eğitimleri özel eğitimlerdir; başka bir katılımcı eğitim sürecine dahil olmaz. Özellikle bir grup halinde alınmak istenen eğitimler, ilgili branş eğitmeninin değerlendirmesi sonucu belirlenebilir. Solfej eğitimi, enstrüman eğitiminin tamamlayıcısı olarak, grup eğitimi halinde verilir.  

Önemli Bilgiler

Kurallar:

 • Salonda ayakkabı ile yapılan derslerde, dışarıda kullanılmayan ve altı temiz ayakkabı kullanılmak zorunludur.

 • Kayıt esnasında kayıt-formunu eksiksiz olarak doldurmanız ve bir fotoğraf vermeniz, kayıt yaptırmak için gereklidir.

 • Resim ve müzik branşlarında katılamayacağınız dersleri en az 3 saat önceden yönetime haber vermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde geç haber verme veya hiç habersiz derse gelmeme durumunda derslerin yapılmış kabul edilir. Haber verilen dersler için kayıt süresinin sonuna kadar telafi ayarlanmaktadır.

 • Bale, Dans gibi toplu derslerde haber verme zorunluluğu yoktur. Grup dersi oldukları için her ne sebeple olursa olsun, katılmadığınız derslerin telafisi yapılmamaktadır.

 • Kayıt Ücretleri, İşleyiş ve İndirimler:

 • Ders ücretleri branşlara göre farklılık gösterebilir. Resim ve satranç derslerinde eğitim süresi en az 4 haftadır. Dans ve müzik derslerinde minimum kayıt süresi 3 aydır.

 • Kayıt ücreti ödendikten sonra eğitime başlanır. Eğitim süresi bittikten sonra tekrar kayıt yenilenir ve eğitime devam edilebilir.

 • Birden fazla branş alan öğrencilerin ikinci ve daha sonra satın aldıkları tüm branşlarda %10 indirim; kardeşler için %10 indirim uygulanır. Uzun süreli kayıtlarda çeşitli oranda indirimler uygulanmaktadır. İki indirim aynı anda kullanılamaz. 

 • Alınan dersler kayıt yaptırılan maksimum süre içinde bitirilmelidir. Bu süreler alınan branşlara ve kayıt yaptırılan süreye göre değişir. Bale, Dans gibi telafi yapılmayan grup derslerinde ek süre yoktur. 

  Resim, Müzik gibi bireysel(veya az kişiyle yapılan grup) derslerinde,

1 aylık kayıtlarda 1 ay + 15 gün,

3 aylık kayıtlarda, 2 ay + 30 gün,

6 aylık kayıtlarda, 4 ay + 45 gün,

8 aylık kayıtlarda, 8 ay + 60 gün.Deneme Dersleri:

Dans derslerinde, aksi belirtilmedikçe,deneme dersleri ücretsiz, diğer branşlarda ücretlidir.

Ders araç- gereçleri:

Bale derslerinde okulumuzdan alınan bale kıyafetlerinin giyilmesi zorunludur.

Resim derlserinde, ilk ders için resim malzemesi getirilmesine gerek yoktur. Daha sonra resim malzemelerini okulumuzdan veya dışardan edinebilirsiniz.

Enstruman alırken okulumuzun anlaşmalı olduğu kurumlardan uygun fiyatlara alışveriş yapabilir veya siparişinizi okulumuz aracılığıyla verebilirsiniz. 

Eğitim Süreleri

Bale

1 saat

Müzik

40-50 dakika (yaşa ve öğrenciye göre belirlenir)

Hobi Resim

1,5 saat

Hobi Resim 4-7 yaş grubu

1 saat

Hobi Dans kursları

1,5 saat (yetişkin) / 1 saat (çocuk)

MEB dans sertifikalı programlar

2,5- 3 saat

Özel Dans Dersleri

1 saat

Düğün Dansları

1 saat

Solfej (ücretsiz)

1 saat