Gitar Kursu

Ders İçeriği

Klasik gitar, Elektro gitar, Akustik gitar ve Bas gitar

Yaş

5 yaş ve üzeri

Ders Günleri

Haftada 1 gün

Ders Süresi

50 dakika

Ders Günleri

Eğitmen ve Öğrenciye göre programlanır

İmkan

Solfej Dersi Cadde Sanat öğrencilerine ÜCRETSİZDİR

8 yaş üzeri tüm Cadde Sanat öğrencilerine haftada bir saat solfej dersi ÜCRETSİZDİR.

Klasik Gitar Kursu

Klasik gitar dersi, gitarı doğru tutmak, doğru biçimde oturmak ve ayaklık kullanımı gibi en temel bilgilerden başlayarak, etüt parçalarının çalışılması, majör ve minör gamların öğretilmesi, bireysel parça çalışılması ve daha fazla enstrümanla bir arada parça çalışmalarına kadar uzanan eğitim sürecini kapsar. Öğrenciler, Cadde Sanat orkestrasında çalışmalarını icra edebilirler.

Klasik Gitar Hakkında:

Gitar, penayla veya parmakla çalınan telli bir çalgı türüdür. Gitarlar, genelde altı tellidir ve farklı çeşitlerdeki ağaç türlerinden yapılabilirler. Neredeyse her müzik türünde kullanılan bir müzik aletidir.

Elektro Gitar Kursu

Elektro gitar dersi, gitarı doğru tutmak, doğru biçimde oturmak ve ayaklık kullanımı gibi en temel bilgilerden başlayarak, etüt parçalarının çalışılması, majör ve minör gamların öğretilmesi, bireysel parça çalışılması ve daha fazla enstrümanla bir arada parça çalışmalarına kadar uzanan eğitim sürecini kapsar. Öğrenciler, Cadde Sanat orkestrasında çalışmalarını icra edebilirler.

Geçtiğimiz yüzyılın başlarında müziğe dahil olan elektro gitar, 100 yıldan kısa sürede caz, pop ve rock gibi müzik türlerinin vazgeçilmez enstrümanı olmuştur. Eğitimler, doğru pena tutuşu, parmak egzersizleri, gamlar, arpejler, ritim ve eşlik çalışması ile repertuar çalışmasını kapsar.

Elektro Gitar Hakkında:

Anfiye bağlanarak çalınan elektro gitar klasik gitar gibi altı tellidir. Pena ile çalınır ve teknik olarak klasik gitardan farklı bir yapısı vardır.

Akustik Gitar Kursu

Akustik gitar dersleri, akustik gitarın özellikleri, teknik metodları, akustik gitarla çalınabilen parçalar gibi başlıca çalışmaları içerir. Cadde Sanat orkestrasına katılmak isteyenler, diğer enstrümanlarla uyumlu parçalar üzerine de çalışabilirler.

Akustik Gitar Hakkında:

Görünüş olarak klasik gitara benzeyen akustik gitar, tellerinin cinsi nedeniyle, çelik tel kullanılan belli bir elektronik sisteme gerek duymadan klasik gitara oranla daha yüksek ses çıkarabilir. 
Amfiye bağlanan elektro akustik gitarlar da vardır. Akustik gitarın başlıca kullanıldığı müzik türleri Blues, Rock, Pop'dur.

Bas Gitar Kursu

Genelde parmak ile çalınan bas gitar için önemli olan ritme eşlik edebilmek ve uyum sağlamaktır. Müziğini temelini bas gitar ve davul oluşturmaktadır. Bas gitar eğitimi alan kişi, ritim konusunda mutlaka bilgili olmalıdır. Bu sebeple bas gitar dersi içinde, sağ ve sol el için parmak egzersizleri, slap tekniği, farklı türlerde eser çalışması yapılmaktadır. Bas gitar, davul ve perküsyon gibi grup içinde daha fazla önem taşıdığı için Cadde Sanat orkestra çalışmaları, kendinizi geliştirmek için ideal olacaktır.   

Bas Gitar Hakkında:

Elektro gitara benzer yapısı vardır. Genelde dört telli olan bas gitarın günümüzde farklı sayıda teli olan ve farklı bir tınısı olan perdesiz modelleri de bulunmaktadır.