top of page

TEACH &LEARN

Öğrencilik Öğretmenliğe

Doğru Adımlar ile İlerleyiş

Branşında Enstrüman Eğitmeni Olmak İsteyenler İçin
Sertifikalı Eğitmenlik Eğitimi

Cadde-Sanat-Teach&Learn-Müzik-Eğitmenlik-Kursu-1.jpg
Cadde-Sanat-Teach&Learn-Müzik-Eğitmenlik-Kursu-2.jpg

Cadde Sanat Teach&Learn eğitim modülü, öğrencilikten öğretmenliğe geçişi en doğru şekilde yaptığınız eğitim programımızdır. Teach&learn, ileri seviye enstrüman öğrencilerini branşında LCM Sertifika Sınavı'na hazırlamanın yanı sora onları birer olarak eğitmen olarak yetiştirmeyi hedefler. Teach&Learn eğitim modülünde, öğrenciler program süresince Cadde Sanat'ta branşında en üst düzeye ulaşmasını hedefleyen eğitimlerini almakta ve aynı zamanda da stajyer eğitmen olarak Cadde Sanat'ın profesyonel eğitmenleri ile derse katılmaktadır. Bununla birlikte Teach&Learn öğrencileri, eğitmenlerimiz tarafından düzenlenen seminerlere de katılarak öğretim becerilerini geliştirebilir, teknik konular dışında iletişim ve öğrenme gibi konular üzerine de fikir sahibi olma fırsatını yakalamaktadırlar.

Teach&Learn programını tamamlayan öğrencilerimiz her sene Machester "Chetman's" veya Fransa "Albignon Piano Summer School"da düzenlenen 1-2 haftalık yaz okulu eğitimlerine katılarak gelişimlerine de ek fayda sağlayabilirler.

Cadde Sanat, M.E.B.'na bağlı bir sanat okulu ve London College of Music ve International School of Musicians yetkili sınav merkezidir. Teach&Learn programını tamamlayan ve staj süresini dolduran öğrenciler branşında M.E.B. sertifika sınavlarına veya LCM sınavına girerek uluslararası düzeyde belge/sertifika sahibi olurlar. LCM ve 'Eğitmen Alım Sınavı'nda başarılı olarak sertfikalarını alan, staj süresini ve ilk sene verilmesi şart olan toplam ders saatini başarıyla tamamlayan kişiler, Cadde Sanat'ta eğitmen olarak işe alınacaklardır.

Logo-White-2.png
Cadde-Sanat-LCM-Sınav-Merkezi.jpg
Cadde-Sanat-International-School-of-Musicians.jpg

YETKİLİ SINAV MERKEZİDİR.

Bize Ulaşın

Eğitimlerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurmanızı rica ederiz.

Teşekkür ederiz. Bilgileriniz tarafımıza ulaşmıştır. En kısa sürede size ulaşacağız.

Cadde-Sanat-Teach&Learn-Müzik-Eğitmenlik-Kursu-3.jpg

Her branşın işleyişi gereği bilgilerinde değişiklik olabilir. Lütfen kayıt yaptırdığınız her branş için belirtilen ÖNEMLİ BİLGİLER bölümünü okuyun. 

 • Okulumuz her branşta eğitimde bütünlük ve eşitliği sağlayıcı müfredat sistemlerine uygun eğitim anlayışı benimsemektedir.

 • Müzik eğitim müfredatı olarak okulumuz, uluslararası akredite bir program olan London College of Music Examination sistemini zorunlu müfredat olarak benimsemektedir.

 • Müzik eğitimine yeni başlayan öğrencilerimizin seviyeleri eğitmenleri tarafından ilk 4-8 ders arasında belirlenmektedir.

 • Öğrencimizin eğitmeni ile yaptığı ilk 4-8 ders değerlendirilir. Öğrencinin seviyesi, ders işlenişi, ilerleyiş hızı gibi eğitmenleri tarafından aktarılan ilk izlenimler okulumuz tarafından takip edilerek Eğitim danışmanlarımız aracılığı ile velilere geri bilgilendirme sağlanmaktadır.

 • Piyano branşında eğitim gören öğrencilerimize seviye belirlemesi ardından okulumuzun müfredat kitabı verilmektedir.

 • Müfredat kitaplarımızda LCM içerikleri, farklı metotlardan derlenmiş eserler ve MEB Piyano Anasanat Dalı Program müfredatı bulunmaktadır.

 • LCM yetkili sınav merkezi olan kurumumuzda zorunlu olarak işlenmekte olan LCM müfredatları doğrultusunda öğrencilerimizin London College of Music sınavlarına her yıl katılımlarını öneriyor ve destekliyoruz.

 • MEB kurumuna bağlı okulumuzda MEB müzik anasanat dalı program eğitimleri gerçekleştirilmektedir. MEB programından yararlanmak isteyen öğrencilerimizi sınav programlarına hazırlıyor ve MEB sertifikası almaya hak kazanmalarına destek oluyoruz.

 • Öğrencilerimizin eğitim süreçlerini ve ilerleyişlerini yakından takip etmekteyiz. Nisan ve Mayıs ayları içerisinde her öğrencimiz Cadde Sanat Sene Sonu Değerlendirme sınavına katılmaktadır. Sınavlar zorunlu müfredat sistemimiz olan LCM sınav içeriklerinden yapılmaktadır. LCM kendi sınavına katılım sağlayan, sağlamayan her yaştan öğrencinizin sene sonu değerlendirmesine katılması zorunludur.

 • Değerlendirme sınavında öğrencilerin sene içerisindeki ilerleme hızları, derslere katılımları, teori bilgileri ve virtüozite yetenekleri gibi kriterler göz önünde bulundurularak öğrencilerimiz değerlendirilmektedir.

 • Her yıl yapılan bu sınav değerlendirmeleri notlandırılır, okulumuzun portal sistemine kayıt edilir ve öğrencilerin yıllar içerisindeki eğitim ilerleyişlerine ışık tutmaktadır.

 • Her yıl ikinci dönemde veli toplantıları gerçekleştirilmektedir. Katılmak isteyen velilerimiz ve  eğitmenlerimiz ile online olarak gerçekleştirdiğimiz toplantılarda öğrencilerin yıl içerisindeki eğitimi ve ilerleme geri bilgilendirmeleri paylaşılmaktadır.

 • Yıl içerisinde Şubat ayında Ara Dönem ve Haziran ayında Yıl Sonu olmak üzere iki büyük konser gerçekleştirmekteyiz. Bu konserler ile öğrencilerimiz profesyonel bir sahne deneyimi kazanmakta ve velilerimize profesyonel bir sunum gerçekleştirmekteyiz.

 • Yıl sonu konserlerimizde Cadde Sanat Orkestrası olarak eğitmenlerimiz ve öğrencilerimiz ile birlikte orkestra performansı sergilemekteyiz. Orkestraya her enstrumandan istekli olan öğrencilerimiz katılarak eğitmenleri ile birlikte performans sergileme ve orkestraya katılma şansını yakalamaktadırlar.

 • Cadde Sanat olarak okulumuzda her öğrencimizin kaliteli ve eşit bir eğitim almasını önemsiyoruz. Öğrencilere enstrumanlarını sevdirmek, sanatı ve müziği hayatlarına kazandırmak en büyük önceliğimiz. Hayatlarında sanat ile keyif alırken aynı zamanda onları geliştirecek her imkana dahil olmalarını istiyor ve bu imkanları onlara sağlayabilmekten mutluluk duyuyoruz.

  ÖNEMLİ BİLGİLER:

 • Ders planlamanız yapıldıktan sonra her hafta aynı gün ve saatte dersleriniz tekrar eder. Katılamayacağınız dersleri en az 3 saat önceden whatsapp ile öğrenci işlerine (+905398223169) bildirmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde dersleriniz yapıldı sayılmaktadır.

 • Sağlık ile ilgili iptal durumlarında doktor raporu veya hastane ziyareti gibi belge ile ders kaybı yaşamadan 3 saatten az kala iptal gerçekleştirebilirsiniz.

 • Aldığınız paketin ders sayısına göre paketinizin bitirme süresi hesaplanır. Bu süre ders sayısı kadar hafta ve bu sayının ¼ ‘ü kadar eklenmesi ile hesaplanır. Bu süre maksimum süredir. Maksimum süreden sonra paketinizde ders olsa bile dersleriniz yapıldı sayılır. Öğrenci işleri bu durumu paketiniz bitmeden farkeder ise size telafi dersi sunarak derslerinizi bitirmeniz için yardımcı olabilir.

 • Okul öncesi gruplarda dersler 30 dk (4-6 yaş / istisnalar olabilir). 6 yaş üzeri çocuklarda dersler 50 dakikadır.

 • İade taleplerinde paket için belirlenen indirimli ücretin %10’u kesilir, varsa o tarihe kadar yapılan dersler paket indirimleri düşülerek hesaplanır ve ödediğiniz tutardan kesilir. Kalan kısım iptal isteğinizi takip eden  ayın 1-15’i arasında hesabınıza yatırılır.

 • Paketinizi tekrar başlamayı düşündüğünüz tarihi veya şartı belirterek dondurabilirsiniz. Bu süreçte ücretlerde yapılan değişiklikler kalan derslerinize uygulanmaktadır.

 • Veliler sınıflara ve daire içlerine alınmamaktadır. Eğitmenlerimiz öğrencileri binadan teslim alıp sınıflara götürmekte ve yine ders bitiminde daire girişlerinden teslim etmektedir. Bu süreçte bina içinde veya okul dışında bekleyebilirsiniz.

 • Kayıtlı veli dışında başka bir kişiye teslim edilmesi istenen öğrenciler veya kendisi aşağıya inerek teslim alınan öğrenciler için whatsapp’tan yazılı onay vermeniz gerekmektedir. Bu durum tekrar eden bir halde ise tekrarlı olarak onay verdiğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Bu onaydan sonra aksi belirtilene kadar öğrenciyi sizin dilediğiniz gibi teslim etmeye devam etmekteyiz.

bottom of page