top of page

SANAT
EĞİTİMLERİMİZ

Cadde Sanat eğitimlerinin ayrıcalığı, tüm eğitim süreçlerine hakim olan seçkin ve özgün eğitim anlayışıyla başlar. Her bireyin farklı branşlara ilgisi, yeteneği ve motivasyonu olduğu bilinciyle, kişiye özel eğitim ön plandadır. Bu sistemde standart eğitimler, nicelik ve nitelik bakımından bireye uygun içerikle ve formla sunulmaktadır
Tüm branşlardaki eğitimler, olağan konservatuvar içeriklerinin yanı sıra; ilgili branşın tarihçesine, farklı kültürlerce nasıl yorumlandığına, farklı akımlara nasıl ilham verdiğine ilişkin interaktif ve yaratıcı sunumlar eşliğindeki bilgi donanımını da içerir.

Cadde_Sanat_Sanat_İle_Tanış.png

ÖZEL VE GRUP EĞİTİMLERİ

Enstrüman eğitimleri özel eğitimlerdir; başka bir katılımcı eğitim sürecine dahil olamaz. Özellikle bir grup halinde alınmak istenen eğitimler, ilgili branş eğitmeninin değerlendirmesi sonucu belirlenebilir. Bale ve dans eğitimleri grup eğitimleri şeklinde ki eğitim gruplarında verilir; ancak veli ve öğrenci talebi doğrultusunda özel ders şeklinde de verilmektedir.

CaddeSanatEğitimlerHakkında.png

Cadde Sanat'da bale, resim veya müzik branşlarında bir sanat dalıyla tanışma, özel bir deneyim olarak kabul edilir. Üyelerin bu özel deneyiminde motivasyonları ve performansları desteklenir:


Yeni üye, kayıt olduğu branşın kendilerine uygunluğundan emin değilse, bir başka branşa geçiş olanağı sunulur. Başka bir deyişle, bir üye,  kayıt olduğu keman eğitiminden çello eğitimine geçebilir veya elektrogitarla başlayan bir başka üye  bas-gitara veya dilediği diğer bir başka branşın eğitimine geçebilir. Bu durumda, kayıt ücreti diğer branşın ücretiyle karşılaştırılarak telafi edilir.

Cadde_Sanat_Özel_Eğitim.png

ÖNEMLİ BİLGİLER

  • Salonda ayakkabı ile yapılan derslerde, dışarıda kullanılmayan ve altı temiz ayakkabı kullanımı zorunludur.

  • Kayıt esnasında kayıt formunu eksiksiz olarak doldurmanız, bir fotoğraf ve kimlik fotokopisi vermeniz, kayıt işlemlerinin tamamlanması için gereklidir.

  • Resim ve müzik branşlarında katılamayacağınız dersleri en az 3 saat önceden yönetime yazılı (WhatsApp) haber vermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde; geç haber verme veya hiç habersiz derse gelmeme durumunda dersleriniz yapılmış kabul edilir. Haber verilen dersler için kayıt süresinin sonuna kadar öğrencinin talebi doğrultusunda telafi dersi ayarlanabilir. 

  • Bale, Dans gibi toplu derslerde haber verme zorunluluğu yoktur. Grup dersi oldukları için her ne sebeple olursa olsun, katılmadığınız derslerin telafisi veya ücret iadesi yapılmamaktadır.

  • Ders ücretleri ve süreleri branşlara göre farklılık gösterebilir.

  • Kayıt ücreti ödendikten sonra eğitime başlanır. Eğitim süresi bittikten sonra tekrar kayıt yenilenir ve eğitime devam edilebilir.

  • Birden fazla branş alan öğrencilerin ikinci ve daha sonra satın aldıkları tüm branşlarda %10 indirim; kardeşler için %10 indirim uygulanır. Uzun süreli kayıtlarda çeşitli oranda indirimler uygulanmaktadır. Belirlenmiş olan eğitim dönemlerinin öncesinde Cadde Sanat erken kayıt açma hakkın sahip olup, erken kayıtlarda istediği miktarda indirim uygulayabilir. İki indirim aynı anda kullanılamaz. 

  • Alınan dersler kayıt yaptırılan maksimum süre içinde bitirilmelidir. Bu süreler alınan branşlara ve kayıt yaptırılan süreye göre değişir. Bale, Dans gibi telafi yapılmayan grup derslerinde ek süre yoktur. 

  • Resim, Müzik gibi bireysel (veya az kişiyle yapılan grup) derslerinde alınan paketin 1/5’i kadar süre uzatılabilir. 

Deneme Dersleri

Bale ve Dans branşlarında(özel dersler hariç), denemeye katılan öğrencilerimiz, ders sonrasında kayıt olursa o ilk dersi sayılacaktır. Kayıt olmayanlar için ekstra bir ücret talep edilmeyecektir.

Ders Araç ve Gereçleri

Bale derslerinde okulumuzdan alınan bale kıyafetlerinin giyilmesi zorunludur.

Resim derlserinde, ilk ders için resim malzemesi getirilmesine gerek yoktur. Daha sonra resim malzemelerini okulumuzdan veya dışardan edinebilirsiniz.

Enstrüman alırken okulumuzun anlaşmalı olduğu kurumlardan uygun fiyatlara alışveriş yapabilir veya siparişinizi okulumuz aracılığıyla verebilirsiniz.

bottom of page